شورا و گروه پروسه

قدردانی از زحمات رفقای «گروه پروسه» در دوران همکاری در «شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران»

«شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران» در پیِ تجربه ی مبارزاتیِ نسل جوان دهه ی 80 و در جهت پاسخ به ضرورت های پیشِ روی جنبش دانشجویی، جوانان و فعالین انقلابی و کمونیست بوجود آمد؛ و با تلاش برای فائق آمدن به رخوت و بی عملیِ رایج در جنبش، دوران فعالیت خود را تا امروز ادامه داده است. در طی کردنِ این مسیرِ دشوار، روشن کردنِ تمایزاتِ نظری میانِ فعالینِ جنبش و تقویت امرِ اتحاد بر فراز این روشنی، از دغدغه های اصلیِ رفقای شورا بوده و هست.

در پیِ جدایی رفقای «گروه پروسه» از این اتحادِ سیاسی – تشکیلاتی، «شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران» خود را موظف می داند که این جداییِ سیاسی را اعلام نموده و همچنین تلاش ما این خواهد بود که دلایلِ سیاسی این اتحاد در غالبِ شورا و چرایی این جدایی را در اختیارِ جنبش قرار دهیم. این تلاش در جهت پاسخگویی به ضرورتِ تشکل یابیِ جوانان و دانشجویانِ رادیکال خواهد بود و در راستای درس گیری و جمعبندی از تجارب اتحاد و جداییِ فعالینِ سابق دانشگاه و خارج از دانشگاهی خواهد بود که امیدواریم بتوانیم به چنین دستاوردی برسیم.

«شورای دانشجویان و جوانانِ چپ ایران» برای رفقای «گروه پروسه» آرزوی موفقیت های انقلابی را در عرصه ی مبارزه ی طبقاتی دارد و امیدواریم که در امرِ سازماندهی و تشکل یابیِ نسلِ جدید انقلابیون فعال و همراه باشیم.

از نظرِ ما مساله ی اصلی در امرِ اتحاد و جدایی، پیگیریِ یک مبارزه ی خطیِ سالم و رفیقانه است که مسلماً ریشه در گرایشاتِ خطی و سیاسی دارد. از این رو است که رفقای متشکل در «شورای دانشجویان و جوانانِ چپ ایران» عزم انقلابیِ خود را جزم کرده اند تا با وجودِ مشکلاتِ موجود و پراکنده گی های رایج در جنبش، برای تحقق بخشیدن به آرمان های انقلاب و پاسخگویی به امرِ تشکل یابی جوانان به مبارزه ادامه دهند.

به امید موفقیت های انقلابی

شورای دانشجویان و جوانِ چپ ایران
9/12/2012

اعلامِ جداییِ گروهِ پروسه از «شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران»

همواره هم گرایی و تلاش برایِ وحدتِ نظری و عملی، مقوله ای  موردِ توجهِ نیروها و جریان هایِ سیاسیِ چپ‌گرا در ایران بوده و تجربه هایِ مختلفی نیز به صورتِ تاریخی پشتِ سر گذاشته شده. گروهِ پروسه هم با توجه به تجربه هایی که به اَشکالِ مختلف داشته است یکی از مهمترین اهدافِ خود را تلاش برایِ ایجادِ موقعیتی جهتِ شکل گیریِ قطبی از نیروهایِ رادیکالِ سوسیالیستی قرار داده و در این جهت به سهمِ خود تلاش هایی کرده است.

 در همین راستا بود که با همراهیِ نیروها و جریان هایی که در جنبش حضور داشتند و همچون ما بخشی از نسلِ جوان را نمایندگی می کردند، تلاشی آغاز شد و در نهایت به شکلِ یک «شورا» خود را تحقق بخشید. بعد از گذشتِ تقریباً دو سال از شکل گیری آن، به این نتیجه رسیدیم که با لحاظِ مجموعه ی شرایط  و با بسنده کردن به ترکیبِ کنونیِ نیروهایِ معدود حاضر در «شورا» و با توجه به متحقق نشدنِ هدفِ گسترشِ شورا )در بیانیه ی اعلامِ موجودیت (نمی توانیم افقِ روشنی را تصور کنیم.  همچنین در مراحلِ مختلف، اختلافِ درک‌هایی بر سرِ چگونگیِ پیگیریِ اهدافمان ایجاد شد که ادامه ی همکاری در این پروژه را برایمان نامطلوب کرد. ما ضمنِ احترام به اعضایِ تشکیل دهنده ی شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران و با اعلامِ قبلیِ نظرهای مان به همگیِ اعضایِ شورا، لازم دیدیم که به مخاطبان و همراهانِ خودمان از این طریق اعلام کنیم که وضعیت کنونی را برای مشارکتِ خودمان مناسب نمی دانیم و به همراهی و ادامه ی همکاریِ خودمان با شورا پایان میدهیم. امیدواریم در فرصت و مرحل های دیگر بتوانیم فعالیتِ جدیدی را با اعضایِ محترم «شورا» آغاز کنیم.

به امیدِ فردایی بهتر.

گروهِ پروسه
اول دسامبر 2012

2 پاسخ برای «شورا و گروه پروسه»

  • شورا و گروه پروسه « پــرتـو

    […] گروهِ پروسه اول دسامبر 2012 ************** منبع: سایت «شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران» http://shorayejavanan.com/2012/12/10/%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87/ […]

  • شورا و گروه پروسه | andishehayandeh

    […]  در همین راستا بود که با همراهیِ نیروها و جریان هایی که در جنبش حضور داشتند و همچون ما بخشی از نسلِ جوان را نمایندگی می کردند، تلاشی آغاز شد و در نهایت به شکلِ یک «شورا» خود را تحقق بخشید. بعد از گذشتِ تقریباً دو سال از شکل گیری آن، به این نتیجه رسیدیم که با لحاظِ مجموعه ی شرایط  و با بسنده کردن به ترکیبِ کنونیِ نیروهایِ معدود حاضر در «شورا» و با توجه به متحقق نشدنِ هدفِ گسترشِ شورا )در بیانیه ی اعلامِ موجودیت (نمی توانیم افقِ روشنی را تصور کنیم.  همچنین در مراحلِ مختلف، اختلافِ درک‌هایی بر سرِ چگونگیِ پیگیریِ اهدافمان ایجاد شد که ادامه ی همکاری در این پروژه را برایمان نامطلوب کرد. ما ضمنِ احترام به اعضایِ تشکیل دهنده ی شورای دانشجویان و جوانان چپ ایران و با اعلامِ قبلیِ نظرهای مان به همگیِ اعضایِ شورا، لازم دیدیم که به مخاطبان و همراهانِ خودمان از این طریق اعلام کنیم که وضعیت کنونی را برای مشارکتِ خودمان مناسب نمی دانیم و به همراهی و ادامه ی همکاریِ خودمان با شورا پایان میدهیم. امیدواریم در فرصت و مرحل های دیگر بتوانیم فعالیتِ جدیدی را با اعضایِ محترم «شورا» آغاز کنیم.http://shorayejavanan.com/2012/12/10/شورا-و-پروسه/ […]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: